Ücretsiz Hızlı Kargo & Koşulsuz İade ve Değişim

0

Sepetiniz boş

Çim Halı Modelleri ve Dekoratif Kullanım Alanları

Şubat 08, 2021

çim halı

Gerçek çim halı görünümüne sahip suni çim halı tercih ederek önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Ayrıca, suni çim halı, çevreye duyarlı ürünlerden elde edildiği için doğanın korunmasına da önemli katkı sağlar.

Çim Halı Nedir?

Çim halı çeşitli modellerde suni olarak üretilen dekoratif bir üründür. Özel iplikler kullanılarak 5-55 mm aralığında üretilen çim halı dekoratif amaçlı olduğu kadar sportif amaçlı da kullanılır. Lateks taban kaplamasına sahip çim halılar oldukça dayanıklı ürünlerdir.

Neden Suni (Sentetik) Çim Halı?

Suni çim halı son yıllarda kullanımı oldukça yaygın bir üründür. Doğal çimin sulanma, biçilme gibi bakım ihtiyaçları oldukça zahmetlidir. Zaman zaman dinlendirmeniz gerektiği için doğal çimin sürekli kullanılması mümkün değildir. Ayrıca, suni çim halı doğal çime göre çok daha ekonomiktir.

Çim Halı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Çim halı kullanmak pek çok açıdan avantaj sağlar. Bu avantajları aşağıdaki gibi maddeler halinde sıralayabiliriz:

 • Uzun ömürlüdür:Dayanıklı malzemelerden üretilen suni çim halıyı ortalama 10 yıl gibi uzun bir süre kullanabilirsiniz.
 • Bakımı kolaydır:Fırçalanma, süpürülme ve su püskürtme işlemleri yapılarak halı bakımı  kolayca gerçekleştirilir.
 • Ekonomiktir:Sentetik çim halı doğal çim gibi sulama, biçme ve gübreleme gerektirmediği için uzun vadede oldukça ekonomiktir.
 • Yağmurdan etkilenmez:Yapay çim halı doğal çim gibi yağmurdan etkilenmez ve deforme olmaz.
 • Yanmaz:Çim halı ateşle temas ettiğinde yanmaz. Yalnızca, ateş düşen bölgede erime olur. Bu erime ise kolayca onarılabilir.
 • Kullanım alanları yaygındır:Çim halı başta futbol ve golf sahası olmak üzere tenis kortu, çocuk parkı ve oyun alanları, bahçe ve çatı peyzajı gibi alanlarda oldukça yaygın olarak kullanılır.
 • Sporcu performansını artırır:Suni çim halı kullanılan spor alanları, sporcuların performansını olumlu yönde etkiler.
 • Sakatlanma riskini azaltır:Suni çim halının bulunduğu spor sahalarında zeminden kaynaklanan sakatlanma riski oldukça düşüktür.

Çim Halı Bakımı

Sentetik çim halı için genel olarak haftalık ve aylık periyotlarda bakım yapmak yeterlidir. Çim halının haftalık bakımı için hortumla püskürterek sulama yapmak ve genel olarak tozunu almak yeterlidir. Aylık periyotta ise çim halı üzerinde biriken kir, toz ve yaprakları süpürge, tırmık ve fırça yardımıyla temizlemeniz gerekir. Leke oluşan bölgeleri ılık su ve sabun kullanarak temizleyebilirsiniz.

Dekoratif Suni Çim Halı Kullanım Alanları

Çim halı dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir. Bu amaçla suni çim halı tercih edilen alanları aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

 1. Bahçe çim halısı
 2. Balkon ve teras ön halısı
 3. Çocuk oyun parkında
 4. İç mekanlarda
 5. Duvarlarda

Çim Çit Duvar

Çim çit kullanılarak yapılan çim duvar dekorasyonu son yıllarda oldukça popülerdir. Başta kafe ve restoranlar olmak üzere, ev, otel gibi birçok mekanda sıklıkla tercih edilir.

Kullanım ve maliyet açısından önemli avantajlara sahip çim halı tercih ederek oldukça iyi bir deneyim elde edebilirsiniz.


E-POSTA BÜLTENİ