Ücretsiz Hızlı Kargo & Koşulsuz İade ve Değişim

0

Sepetiniz boş

Duvardan Duvara Halı – Halıfleks

Şubat 08, 2021

Duvardan Duvara Halı – Halıfleks

Halılar hem zeminden gelen soğuğu keser hem de bulunduğu ortamın tarzını tamamlar. Evlerin en fonksiyonel aksesuarlarından biri olan halıların farklı türleri bulunur. Bu türler arasında bukle halı, tufting halı ya da rip halı gibi çeşitler yer alır. Duvardan duvara halı olarak tanımlanabilen halıfleks de sayılabilecek halı türlerinden biridir.  

Duvardan Duvara Halı (Halıfleks) Nedir? 

Halıfleks deyimi Türkçe’ye İngilizce’den geçmiştir ve genellikle döşemelik halı kavramı ile aynı anlamda kullanılır. Duvardan duvara halıfleks ise basit şekilde odanın başlangıç duvarından bitiş duvarına kadar uzanan ve zemini tamamen kaplayan halı olarak ifade edilebilir. Halıfleks döşeme ile dört duvar arasında zeminde hiçbir boşluk kalmaz. Kesme halıfleks çeşitleri ile dilediğiniz büyüklükteki odalar tamamen kaplanabilir.  

Halıfleks Kullanım Alanları Nelerdir? 

Halıfleks, evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, otellerde, camilerde ya da tren, uçak gibi ulaşım araçlarında kullanılabilir. Zemini saracak boyutlarda ayarlanabilen halıfleks kaplama çeşitleri ile şık bir görünüm elde edilebilir. Şık ve estetik görünümü dışında halıfleksin kullanım alanını genişleten faktörlerden bir diğeri ekonomik oluşudur. 

Neden Halıfleks Kullanılmalı? 

Halıfleksin avantajlarının başında sıcacık ve güzel bir görünüme sahip olması ve aynı zamanda düşük maliyetli olması gelir. Farklı renk alternatifleri sunan halıfleksler her ortama ve dekorasyona uyum gösterir. Avantajlardan bir diğeri zemine halıfleks döşenmesinin oldukça kolay olmasıdır. Kolay uygulama gibi kolay bakım da halıfleksin tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Halıfleksin bakımı diğer zemin döşeme türlerine göre çok daha ekonomik ve kolaydır. 

Ses emicilik ve ısı yalıtımı da duvardan duvara halının kullanım avantajları arasında sayılabilir. Yapılan testlerde duvardan duvara halılar ayak sesi, uğultu ve eko gibi atmosferik gürültüleri daha fazla emdiği ortaya çıkmıştır. Ayrıca halı, ısı yalıtımı sağlar. Tüm zeminin halıfleks ile kaplanması enerji tasarrufunu %15’e kadar azaltabilir. Kaymaz halıfleks çeşitleri ıslaklık nedeniyle kayma riskini de en aza indirir ve güvenliği artırır. Son olarak alerjen ve bakteri oluşumunu azaltan antibakteriyel halıfleks çeşitlerini çocuk  odası halısı Duvardan Duvara Halı – Halıfleks  olarak da  güvenle kullanabilirsiniz.   

Halıfleks Nasıl Temizlenir?

Düzenli bir şekilde ve doğru yöntemler uygulanarak bakımı yapılmış bir halıfleks, yaşam alanında mikrop ya da bakteri üremesinin önüne geçer. Tüm zeminin kaplanmış olması nedeniyle ortamda uçuşan toz partikülleri çok daha azdır. Halıfleks çeşitleri ise temizliği oldukça kolay olan halı türlerinin başında gelir. Halıfleksi belirli aralıklarla halı şampuanı ile silebilir ya da yıkayabilirsiniz. Halının üzerinde lekeler oluşmuşsa leke çıkarıcı kullanabilirsiniz. 

Evde halı bakımı ve temizliği hakkında ayrıntılı bilgi edinmek içinHalı nasıl silinir?yazısını okuyabilirsiniz.Ayrıca Halı Blog Yazıları içinde

el emeği ipek halı dokuma
El Emeği İpek Halı Dokumacılığı

Ağustos 11, 2021

Devamını oku
halı kaydırmaz ped
Halı Kaydırmaz Ped ve Kaydırmaz Tabanlı Halılar

Ağustos 11, 2021

Devamını oku
Halı Desenleri
Halı Desenleri

Haziran 03, 2021

İç mekan dekorasyonun en önemli parçası olan halılar, farklı renkleri, dokuları ve çeşitli desenleriyle de öne çıkar. Bu desenler halıların dokumasının yapıldığı döneme göre değişiklik göstermekle beraber yıllar içinde dekorasyon anlayışında gerçekleşen farklılıkları da yansıtır.
Devamını oku

E-POSTA BÜLTENİ