Ücretsiz Hızlı Kargo & Koşulsuz İade ve Değişim

0

Sepetiniz boş

Merdiven Halısı Döşeme ve Kullanım Bilgileri

Şubat 08, 2021

Merdiven Halısı Döşeme ve Kullanım Bilgileri

Merdiven halısı evinize farklı bir estetik görünüm kazandıran ve merdivenin kullanım ömrünü uzatan önemli bir eşyadır. Merdiven halısı, aynı zamanda olası ev kazalarından korunmaya yardımcı olur ve merdivenlerin daha güzel görünmesini sağlar. Merdiven kaplama, yıpranmış merdivenleri yaptırmaktan daha ekonomik bir çözüm yoludur.

Merdiven Halısı Nasıl Seçilir?

Evinizin merdiveni için halı seçerken renk, desen, kalınlık, dayanıklılık ve boyut gibi pek çok farklı özelliği göz önünde bulundurmanız gerekir. Merdiven için halı seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken husus güvenliktir. Beğendiğiniz merdiven halılarının kayma ve düşme sonucunda yaralanmaları önleyebilecek ideal kalınlıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Ancak çok kalın halıların kayma ve düşmelere yol açabileceğini unutmamalısınız.

Merdiven halı kaplama yaptırırken kaliteli ve dayanıklı bir model seçmeye özen göstermelisiniz. Bu seçim ilk etapta maliyetli gibi görünse de uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar. Son olarak satın aldığınız halının evinizin merdivenleri ile uyumlu ölçülerde olmasını da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

​Merdiven Halısı Ölçüleri

Merdiven halısı seçerken ne kadar büyüklükte bir halıya ihtiyacınız olduğunu dikkatli bir şekilde hesaplamanız gerekir. Merdiven halısının hangi ölçülere sahip olması gerektiği merdiven modeli ile doğrudan bağlantılıdır. Genel ölçüleri uyumlu olan bir merdiven için halı ölçüsü alırken yükseliş ve basamak değerlerinin toplamı göz önünde bulundurulur. Fakat aralarında geniş olan basamaklar varsa bunları mutlaka hesaba katmalısınız. Ayrıca olası yanılma payını dikkate alarak biraz fazla satın almanız merdiven halı döşeme işçiliğinin daha kaliteli yapılmasına yardımcı olur.

Merdiven Halısı Nasıl Sabitlenir?

Merdiven halısı sabitleme için halı ve merdivenlerinizin daha şık görünmesini sağlayan merdiven demirleri kullanmanız gerekir. Ayrıca merdiven halısı dip çubuklarını hem sabitleme hem de dekorasyon amacıyla kullanabilirsiniz. Bu ürünleri doğru şekilde seçtikten sonra vidalar yardımıyla halı sabitleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fakat tercih ettiğiniz merdiven halısı modeline bağlı olarak farklı araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Duvardan duvara halı seçimine yönelik öneri ve ipuçları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek içinHalıfleksyazısını okuyabilirsiniz.Ayrıca Halı Blog Yazıları içinde

el emeği ipek halı dokuma
El Emeği İpek Halı Dokumacılığı

Ağustos 11, 2021

Devamını oku
halı kaydırmaz ped
Halı Kaydırmaz Ped ve Kaydırmaz Tabanlı Halılar

Ağustos 11, 2021

Devamını oku
Halı Desenleri
Halı Desenleri

Haziran 03, 2021

İç mekan dekorasyonun en önemli parçası olan halılar, farklı renkleri, dokuları ve çeşitli desenleriyle de öne çıkar. Bu desenler halıların dokumasının yapıldığı döneme göre değişiklik göstermekle beraber yıllar içinde dekorasyon anlayışında gerçekleşen farklılıkları da yansıtır.
Devamını oku

E-POSTA BÜLTENİ