Ücretsiz Hızlı Kargo & Koşulsuz İade ve Değişim

0

Sepetiniz boş

Merdiven Halısı Döşeme ve Kullanım Bilgileri

Şubat 08, 2021

Merdiven Halısı Döşeme ve Kullanım Bilgileri

Merdiven halısı evinize farklı bir estetik görünüm kazandıran ve merdivenin kullanım ömrünü uzatan önemli bir eşyadır. Merdiven halısı, aynı zamanda olası ev kazalarından korunmaya yardımcı olur ve merdivenlerin daha güzel görünmesini sağlar. Merdiven kaplama, yıpranmış merdivenleri yaptırmaktan daha ekonomik bir çözüm yoludur.

Merdiven Halısı Nasıl Seçilir?

Evinizin merdiveni için halı seçerken renk, desen, kalınlık, dayanıklılık ve boyut gibi pek çok farklı özelliği göz önünde bulundurmanız gerekir. Merdiven için halı seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken husus güvenliktir. Beğendiğiniz merdiven halılarının kayma ve düşme sonucunda yaralanmaları önleyebilecek ideal kalınlıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Ancak çok kalın halıların kayma ve düşmelere yol açabileceğini unutmamalısınız.

Merdiven halı kaplama yaptırırken kaliteli ve dayanıklı bir model seçmeye özen göstermelisiniz. Bu seçim ilk etapta maliyetli gibi görünse de uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar. Son olarak satın aldığınız halının evinizin merdivenleri ile uyumlu ölçülerde olmasını da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

​Merdiven Halısı Ölçüleri

Merdiven halısı seçerken ne kadar büyüklükte bir halıya ihtiyacınız olduğunu dikkatli bir şekilde hesaplamanız gerekir. Merdiven halısının hangi ölçülere sahip olması gerektiği merdiven modeli ile doğrudan bağlantılıdır. Genel ölçüleri uyumlu olan bir merdiven için halı ölçüsü alırken yükseliş ve basamak değerlerinin toplamı göz önünde bulundurulur. Fakat aralarında geniş olan basamaklar varsa bunları mutlaka hesaba katmalısınız. Ayrıca olası yanılma payını dikkate alarak biraz fazla satın almanız merdiven halı döşeme işçiliğinin daha kaliteli yapılmasına yardımcı olur.

Merdiven Halısı Nasıl Sabitlenir?

Merdiven halısı sabitleme için halı ve merdivenlerinizin daha şık görünmesini sağlayan merdiven demirleri kullanmanız gerekir. Ayrıca merdiven halısı dip çubuklarını hem sabitleme hem de dekorasyon amacıyla kullanabilirsiniz. Bu ürünleri doğru şekilde seçtikten sonra vidalar yardımıyla halı sabitleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fakat tercih ettiğiniz merdiven halısı modeline bağlı olarak farklı araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Duvardan duvara halı seçimine yönelik öneri ve ipuçları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek içinHalıfleksyazısını okuyabilirsiniz.Ayrıca Halı Blog Yazıları içinde

Halı Markaları-Apex Halı
Türkiye'de Popüler Halı Markaları

Temmuz 27, 2022

Günümüzde piyasada yer alan popüler halı markaları hakkında kısa bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. İşte en popüler halı markaları:
Devamını oku
Siyah Halı Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır? | Apex Halı
Siyah Halı Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Haziran 22, 2022

Güç, asalet ve sade şıklığın göstergesi olan siyah renk, evinize özgün bir hava katmaya devam ediyor. Klasik ev dekorasyonundan sıkılanlara estetik bir alternatif sunan siyah, ev tekstil ürünleri ve aksesuarlarında gitgide daha fazla tercih edilmeye başlıyor. Özellikle zemini kaplayan ve tüm oda dekorasyonunu tamamlayan halılarda kullanıldığında sade ancak iddialı bir görüntü sergiliyor.
Devamını oku
Halı Güvesi Nedir ve Güve Nasıl Temizlenir? | Apex Halı
Halı Güvesi Nedir ve Güve Nasıl Temizlenir?

Haziran 15, 2022

Dünyanın hemen her yerinde hayatta kalabilen güveler; halı, kilim ve giysilerden beslenerek çoğalır. Oturma odanız, yatak odanız, giysi odanız, banyonuz veya evinizde halı ya da kilim bulunan başka herhangi bir alan, bu küçük yaratıklar tarafından potansiyel olarak hedef alınabilir. Halı güvelerinin en sevdiğiniz halılarınıza zarar vermesini önlemek için onların varlığını gösteren işaretleri tespit etmeniz ve ardından güvenli bir şekilde onları yok etmeniz gerekir. Gelin, halı güvelerini ve bunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi yakından inceleyelim
Devamını oku