Ücretsiz Hızlı Kargo & Koşulsuz İade ve Değişim

0

Sepetiniz boş

Türkiye'de Popüler Halı Markaları

Temmuz 27, 2022

Halı Markaları-Apex Halı

Halı ve kilim modelleri, geleneksel kültürün hâkim olduğu dönemlerde olduğu gibi modern zamanların da en önemli zemin örtüsü olarak öne çıkar.  Halı markaları  sektörünün öncüsü ve lideri konumunda pay sahibi olmayı başaran Apex sayesinde, farklı bir boyuta taşınan tasarımlar hem kaliteli ve şık hem de dekoratif ve kullanışlı yapılarıyla dikkat çeker.Markanın el dokuması kilimleri üretme süreciyle başlayan istikrarlı yolculuğu, yenilikçi gelişmelere attığı imzalar eşliğinde hız kesmeden devam eder. Kaydırmaz özellikli halı konseptiyle hafızalarda yer eden prestijli firma antibakteriyel, yıkanabilir ve modern halı konseptlerinin kalitesiyle özdeşleşir. İç mekân dizayn detaylarına eşsiz bir ambiyans kazandıran halı ve kilim tasarımlarını, Apex’in zengin ürün koleksiyonundan seçebilirsiniz.  

Dekorasyon Stillerini Konforla Buluşturan Halı Markaları

Modern tasarım unsurlarını yeni nesil teknolojiler ışığında yaşam alanlarına taşıyan  halı markaları , kullanıcıların zevklerine ve beklentilerine hitap eden modeller geliştirir. Halı ve kilim dokumalarında göze çarpan neon renklerin ve nötr tonların eşlik ettiği geniş renk skalası, zengin bir yelpazeye yayılır. Başta Anadolu olmak üzere kültür mirasının geleneksel motiflerinin işlendiği temaların yanı sıra çağdaş çizgilerin hâkim olduğu orijinal desenleri açığa çıkaran modeller de mevcuttur. 

Nostaljik ve Modern Desenlerde Hayat Bulan Halı Modelleri

 Müşteri memnuniyeti odaklı üretim ve hizmet politikalarını benimseyen   halı üreticileri  , kullanıcıların kalite ve konfor gereksinimlerine hitap eden ürünler geliştirir. Orijinal işleme tekniklerinin kullanıldığı, zarif ve özgün tasarımların yer aldığı zengin Apex Halı koleksiyonunda öne çıkan başlıca ürünler şunlardır:

 • Patchwork Halıları: Anadolu’nun kırkyama tekniği kullanılarak bir araya getirilen motifleri yansıtır. 
 • Modern Halılar: Çağdaş çizgilerin eşlik ettiği dizayn tekniklerinin trend renklerle harmanlandığı modellerden oluşur.
 • Dekoratif Halılar: Süslü görselliği ve zarafeti ile yeni nesil iç mimari tarzına mükemmel uyum sağlayan orijinal stillerden meydana gelir.
 • El Dokuma Vintage Halılar: Geçmişe ait izlerin ilmek ilmek dokunan nakışlarda hayat bulduğu tek ve eşsiz örnekleri içerir. 
 • Klasik Halılar: Geleneksel kültür ruhunun zengin motiflerde buluştuğu modeller küçük büyük mekânların dekoruna benzersiz bir ahenk katan detaylara sahiptir. 
 • Shaggy Halı Koleksiyonu: Uzun tüylü tasarımların eşlik ettiği stiller, zengin renk ve desen özelliklerine sahiptir.
 • Kilim Modelleri: Geleneksel ve modern tarzın öncülük ettiği kilimler, halk sanatı motiflerini yenilikçi teknolojileriyle buluşturur.
 • Karabağ Kilimleri: Bitki, hayvan ve insan figürlerinin sergilendiği el dokuması ürünler, eski dönemlerin izlerini, sanat eserine dönüştüren niteliktedir.

  POPÜLER HALI MARKALARI

  Günümüzde piyasada yer alan popüler halı markaları hakkında kısa bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

  ALLMODE

  Merkezi İstanbul Avcılar'da yer alan Allmode Halı modern halıda Türkiyenin önde gelen markalarındandır.Toptancı olan firmanın perakende mağazaları da bulunmaktadır.

  APEX HALI

  Müşterilerinde aidiyet hissi yaratacak bir marka olma anlayışıyla yola çıkan Apex, geçen yıllar içerisinde yaşam kalitesini arttıran, göz zevkine hitap eden ürünleri, gün geçtikçe artan müşteri kitlesiyle buluşturdu.  Polyamid üretilen kaymaz tabanlı halılar, APEX markasının sektörde bu tip ürünlerle özdeşleşmesini sağladı.Özellikle ıslak zeminlerde de kullanılabilen bu halılar zaman içinde APEX olarak anılmaya başlandı. 

  ARTEMİS HALI

  Merkezi Gaziantep'te bulunan Artemis Halı 2012 yılında Gaziantep’te kurulmuştur. Firma halı üretimi yapmaktadır.Atlantik Halı

  ATLAS HALI

  Atlas Halı, 1967 yılında kurulmuş olup, Türkiye'de bir dönem halı denince akla gelen üç firmadan biridir.Firma son yıllarda Naksan Holding bünyesine geçmiş olup , Gaziantep'te üretim yapmaktadır.

  BAHARİYE HALI

  Bahariye Mensucat 1951 yılında sektöre yün iplik üretimi üretimiyle başlamıştır.Firma, 1980 yılında halı üretimine başlamış olup, üretim merkezi Tekirdağ Ergene'de yer almaktadır. 

  CONCEPTA HALI

  Ankara merkezli firma halı ve ev tekstili alanında faaliyet göstermektedir.

  CONFETTİ HALI

  Akrilik banyo paspasıyla özdeşleşen firma 1994 yılında kurulmuştur, üretimine Çerkezköy'de devam etmektedir.İstanbul İkitelli'de merkezi bulunmaktadır.

  DİNARSU

  1955 yılında İstanbul'da kurulan firma, köklü bir halı firması olup 2005 yılında Erdemoğlu halı bünyesine katılmıştır.Üretimi Gazianteptedir.

  DOLCE VİTA HALI

   İzmir'de , uzun yıllardır halıcılıkla uğraşan Taşkıran ailesi tarafından 2009 yılında kurulmuştur.

  EKO HALI

  1994 yılında sektöre atılan firma İstanbul merkezli olup üretim ,ithalat ve ihracatı bulunmaktadır.

  FESTİVAL HALI

  Gaziantep merkezli firma yaz halısıyla öne çıkmıştır.

  GOBBİS

  30 yıllık halı perakendeciliği tecrübesi ile 2011 yılında kurulan firmanın ,el dokuma ve dekoratif halıları bulunmaktadır.Firma e-ticaret odaklıdır.

  GÜMÜŞSUYU HALI

  1952 yılında kurulan Türkiye'nin en köklü halı firmalarındandır.Şu anda üretimine Gaziantep'te devam etmektedir.

  İVİ HALI

  Çocuk halılarıyla bilinen firma Bursa'da yer almaktadır.

  KAŞMİR HALI

  2005 yılında Gülsan İplik firması tarafından Gaziantep'te kurulmuştur.

  KUKAS HALI

  El dokuma ithal hhalılarla sektöre giren Kukas halı, İstanbul Masko'da yer almaktadır.

  LALEE HALI

  Almanya merkezli firmanın tüm Avrupaya hitap eden geniş bir koleksiyonu bulunmaktadır.

  LİNEA HALI

  1978 yılından bu yana Gaziantep'te üretim yapmaktadır.

  MERİNOS HALI

  Halı denince ilk akla gelen markalardandır.Erdemoğlu holding bünyesindedir.

  PADİŞAH HALI

  Erdemoğlu firmasının ikinci bir halı markasıdır.

  PİERRE CARDİN HALI

  Royal halı bünyesinde olan firma Pierre Cardin lisansıyla üretim yapmaktadır.

  ROYAL HALI

  2005 yılında tüketiciyle buluşan firma geniş bir makine halısı koleksiyonuna sahiptir.

  SANAT HALI

  Kartal halı firmasının sektöre kazandırdığı marka Gaziantepte üretim yapmaktadır.

  SARAY HALI

  Türkiye'nin en çok marka bilinirliğine sahip markalarından biri olup, merkezi Kayseri / Develi 'dedir.

   

   

   

   

     Ayrıca Halı Blog Yazıları içinde

  Siyah Halı Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır? | Apex Halı
  Siyah Halı Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

  Haziran 22, 2022

  Güç, asalet ve sade şıklığın göstergesi olan siyah renk, evinize özgün bir hava katmaya devam ediyor. Klasik ev dekorasyonundan sıkılanlara estetik bir alternatif sunan siyah, ev tekstil ürünleri ve aksesuarlarında gitgide daha fazla tercih edilmeye başlıyor. Özellikle zemini kaplayan ve tüm oda dekorasyonunu tamamlayan halılarda kullanıldığında sade ancak iddialı bir görüntü sergiliyor.
  Devamını oku
  Halı Güvesi Nedir ve Güve Nasıl Temizlenir? | Apex Halı
  Halı Güvesi Nedir ve Güve Nasıl Temizlenir?

  Haziran 15, 2022

  Dünyanın hemen her yerinde hayatta kalabilen güveler; halı, kilim ve giysilerden beslenerek çoğalır. Oturma odanız, yatak odanız, giysi odanız, banyonuz veya evinizde halı ya da kilim bulunan başka herhangi bir alan, bu küçük yaratıklar tarafından potansiyel olarak hedef alınabilir. Halı güvelerinin en sevdiğiniz halılarınıza zarar vermesini önlemek için onların varlığını gösteren işaretleri tespit etmeniz ve ardından güvenli bir şekilde onları yok etmeniz gerekir. Gelin, halı güvelerini ve bunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi yakından inceleyelim
  Devamını oku
  Salon Halısı Seçimi Nasıl Olmalı? | Apex Halı
  Salon Halısı Nasıl Olmalı ?

  Haziran 08, 2022

  Evin en gösterişli ve önemli alanı, salonlardır. Gelen konukların ağırlandığı, ev sakinlerinin sıklıkla zaman geçirdiği ve en büyük ebatlara sahip olan salonlar için dekorasyon önem taşır. Yaşam alanlarınızın şık ve ferah bir görünüm kazanması için salonda kullandığınız eşyaları özenle seçmeniz gerekir. Odanın en çok dikkat çeken detayı, halıdır. Birbirinden farklı halı modelleri, salonun atmosferini değiştirebilir. Klasik, modern, retro, minimal gibi farklı dekorasyon tarzları benimseyenler için salon halı modelleri, çeşitlilik gösterir. Halı seçiminde renk, desen, ölçü, tarz ve kullanım kolaylığı önemli kriterler arasında bulunur. Siz de yaşadığınız ortama dekore ederken bu noktalara dikkat ederek benzersiz bir stil yaratabilirsiniz.
  Devamını oku