Ücretsiz Hızlı Kargo & Koşulsuz İade ve Değişim

0

Sepetiniz boş

Halı Altı Isıtıcı ile İlgili Merak Edilenler

Mart 23, 2022

Halı Altı Isıtıcı ile İlgili Merak Edilenler

Soğuk kış günlerinde yaşam alanlarını ısıtabilmek için pek çok farklı yöntem kullanılır. Özellikle ısı yalıtımı olmayan binalarda, halı altı ısıtıcıları sıklıkla tercih edilir. İçerisinde tel ya da rezistans yerine karbon fiber ısıtma filminin yer aldığı halı altı ısıtıcısını halının kullanıldığı her alanda, ister kısa süreli isterseniz de uzun vadede kullanabilirsiniz. Böylelikle soğuk bir zemine basmaktan kaynaklanabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçerek, konforlu bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Halı Altı Isıtıcı Nedir? 

Halı altı ısıtıcıları ilk başlarda camilerde kullanılırken son dönemlerde ofislerde, iş yerlerinde, eğlence merkezlerinde ve evlerde de yaygın olarak kullanılır. Peki nedir bu halı altı ısıtıcısı? Karbon film ısıtıcı olarak da bilinen elektrikli halı altı ısıtıcı çeşitleri, üstün teknolojiler ile geliştirilmiş iki bakır plaka arasında fiber karbon zerrelerinin yer aldığı bir üründür. %90’dan fazlası Güney Kore’de
üretilerek dünyanın dört bir yanına ithal edilmektedir. Farklı incelikte ve farklı boyutlarda üretilen halı altı ısıtıcısı yeni nesil teknolojilerle birlikte artık yalnızca halının altında değil, duvarlarda ve tavanda da kullanılabilmektedir.

Halı Altı Isıtıcı Nasıl Kullanılır? 

Halı altı ısıtıcıları, diğer ısıtıcılar gibi fiziksel olarak yer kaplamayacak kadar incedir. Baca ya da termostat temizliği ve bakımı yapılmasına da gerek duyulmadığı için uzun vadede sorunsuz bir kullanım sunar. Halılarınıza daha dolgun bir görünüm kazandırması sayesinde evinizdeki eşyaları hiçbir engel olmadan dilediğiniz gibi konumlandırabilirsiniz. 30 cm-100 cm aralığında pek çok farklı boyutta üretilen ve kalınlığı 0.38-0.50 mm arasında olan halı altı ısıtıcısını kullanmadan önce yerleştirmek istediğiniz alana düzgün bir şekilde sermelisiniz. Halınızı da üzerine yerleştirdikten sonra ürünü fişe takabilirsiniz. Halı ısıtıcı özelliği sayesinde saniyeler içinde ortalama 25-45°C ısıyı
halının tüm bölgelerine homojen bir şekilde yayar. Halınızın ne kadar süre sıcak kalacağına kendiniz karar verebiliyor olmanız, kısa süreliğine kullanacaklar için de avantaj sağlar. Bunun yanı sıra, halı altı ısıtıcısının yer aldığı halının üzerine hava akışını engelleyecek ağırlıkta mobilya, sehpa ya da herhangi bir eşya koymamaya özen gösterirseniz ısıtıcının zarar görmesini de engellemiş olursunuz.

Elektrikli Halı Altı Isıtıcı Kullanmak Tehlikeli midir?

Halı altı ısıtma yöntemleri arasında en çok tercih edilen elektrikli halı altı ısıtıcıları, kullanılmadan
önce bazı tereddütler yaşayabilir. Ancak endişelerinizi tamamen ortadan kaldıracak avantajları gelin
birlikte inceleyelim:

 • Düşük maliyetle yüksek performans sağlar.
 • Kurulumu kolaydır özel bir montaj gerektirmez.
 • Diğer ısıtıcılara göre düşük enerji harcadığı için yaklaşık %10-20 civarında  enerji kaybını azaltır.
 • Elektrik tüketiminden tasarruf etmeye yarar.
 • Sıvıdan etkilenmez.
 • Son derece kolay bir şekilde temizlenebilir.
 • Kablo kirliliği yaratmaz ve kötü bir görüntü oluşmasını engeller.
 • Çalışırken ses çıkarmaz.
 • Çocuklar ya da evcil hayvanlar için tehlike barındırmaz.
 • Yer kaplamaz. Kullandıktan sonra rulo haline getirerek bir sonraki kullanacağınız
 • zamana dek kuru alanlarda muhafaza edebilirsiniz.

Halı Altı ısıtıcı Hangi Halılar için Uygundur?

Elektrikli halı altı ısıtıcıları tüm halı çeşitleri ile uyumludur. Apex Halı tarafından üretilen birbirinden farklı renk ve modeldeki dokuma halı, peluş halı, jüt halı, eskitme halı ve bambu halıların yanı sıra kilim ve makine halıları da halı altı ısıtıcıları ile rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Pek çok farklı boyutta
üretilen halı altı ısıtıcıları 3-4-5-6 metrekare ya da özel ölçü kesme halılarda da kullanılabilir.
Değişkenlik gösteren ürün boyutlarına bağlı olarak halı altı ısıtıcı fiyatları da farklılaşabilir. Siz de yaşam alanlarınızda halı ısıtıcıları tercih ederek, sıcak ve konforlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.Ayrıca Halı Blog Yazıları içinde

Hurç Nedir?
Hurç Nedir?

Aralık 23, 2022

Hurç, meşin ya da çadır bezi gibi malzemelerden üretilen içi kapitone ve pamuklu bir tekstil ürünüdür. Eşyaları depolamak, düzen sağlamak ve derli toplu olmak amacıyla kullanılır. Piyasada çeşitli renklerde ve formlarda satılır. Hurçlar giysi, halı,yorgan ve buna benzer tüm malzemelerin tozlanmasını ve yıpranmasını önler. Yatak odasında, banyoda, çocuk odasında, kilerde ve evin diğer bölümlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca sadece evde değil düzenlenmesi gereken her yerde profesyonel saklama çözümleri sunar.

Devamını oku
Etnik Halı Nedir?
Etnik Halı Nedir?

Aralık 23, 2022

Etnik halı; farklı coğrafyalara ait kültürün kendine özgü motiflerini, renklerini taşıyan, karakteristik desenler ile dokunan halı çeşididir. Etnik halı, ait olduğu coğrafyanın kültüründen izler taşır. Özellikle klasik ev dekorasyonlarında, geleneksel dokularıyla oldukça rağbet gören bir eşyadır. Bunun sebebi, etnik halının farklı kültürlere ait yerel halı ve kilim motiflerini yansıtmasıdır. Afganistan, Hindistan gibi Asya ülkelerinin, Morocco tarzı gibi Afrika ülkelerinin kültürel motifleri etnik halıya işlenir.
Devamını oku
Halı Püskülü Bakımı ve Temizliği İçin Tavsiyeler
Halı Püskülü Bakımı ve Temizliği İçin Tavsiyeler

Aralık 23, 2022

Püsküllü halılar, odanıza şık görünüm için küçük ama oldukça önemli bir detay katar. Kullanıma bağlı olarak zamanla bu püsküller ve saçaklar kirlenip yıpranabilir. Bu da kötü bir görünüme neden olabilir. Ancak kolay bir şekilde halı saçaklarını temizlemek mümkündür. Halı püskül ve saçağı ile ilgili şu temizlik tavsiyeleri size kolaylık sağlayabilir:
Devamını oku